Niestety nastał ten przykry czas kiedy nasza swoboda i dotlenianie mózgu na świeżym powietrzu muszą być znacznie ograniczone. Jak przeżyć w zamknięciu z rodziną i jak najmniej razy się pokłócić? Jak się odstresować poza spacerkiem po parku, czy grą w „Państwa, Miasta” i nie zwariować? Może nie podamy Wam złotego środka, bo to wy znacie ich najlepiej, ale spróbujemy z kilkoma propozycjami.

Jak spędzić czas w babskim gronie?

Nic nie jest tak dobre dla zdrowia psychicznego oraz fizycznego jak relaks i spokój ducha. Osiągnąć to można, dzięki zafundowaniu sobie „dnia SPA”. Pomoże Wam w tym: kocyk, dobre wino w kieliszkach o odpowiednim rozmiarze i oczywiście coś co ułatwi tworzenie odpowiednich mikstur dla zdrowia cery, czyli akcesoria do maseczek. W dzień relaksu zabronione jest zbytnie przemęczanie, a i z zamknięcia można wyjść piękniejszym.

Jak zająć czymś dziecko na dłużej?

Kiedy Twoja pociecha ma artystyczną duszę, a Ty masz już dość odświeżania koloru w salonie, sprezentuj dziecku i sobie, jak najwięcej możliwości wyładowania jego pasji bez uszczerbku na mieszkaniu. Żeby Twój rozrabiaka mógł się „artystycznie wyżyć”, a Ty nie musiał/a emocjonalnie podsuwamy pomysły: piasek kinetyczny-zestaw z narzędziami, skarbonka krówka zrób to sam, ścieralna mata do rysowania, wyszywanka, kubek do kolorowania, masa plastyczna. To za mało propozycji dla Twojego dziecka? Zapraszamy do podstrony po więcej: Dla Dziecka

Jak zająć czymś dziecko na dłużej?

Jak spędzić czas ze szwagrem?

Gdy monopolowy nie jest już tak bardzo dostępny, zawsze możesz mieć taki, który masz pod ręką. Monopolowy” to łagodniejsza wersja popularnej planszówki, której rozkładanie planszy do gry stało się już prawie synonimem słowa kłótnia. Zasady są znacznie luźniejsze, jak i atmosfera rozgrywki. Najciekawszą zaletą tej gry jest to, że gdy akcja naprawdę nabiera tempa i zbliża się do punktu, kiedy w normalnej wersji planszówki jesteście blisko wybuchu gniewu tu jest zupełnie odwrotnie. Trochę luzu nigdy nikomu nie zaszkodziło, a stres jak najbardziej.

Podstawą dobrego zdrowia jest niwelowanie niepotrzebnego napięcia i powodów do kłótni, które metody wybierzesz zależy od Ciebie :)